Teas spol. s r. o. Zlín, vytváříme software pro váš automobilový svět

Firma TEAS byla založena v roce 1990 jako sdružení fyzických osob zabývající se vývojem software. Od počátku se činnost firmy orientovala na zakázkový software (zejména software nasazovaný v oblasti průmyslové automatizace).

V témže období vznikly také první programy na zakázku, které byly určené pro autoopravárenské provozy. V průběhu let 1991 - 1992 se z těchto programů staly standardní katalogové produkty, přičemž orientace firmy se zaměřila výhradně na automobilový trh.

O nás

Vývoj firmy

V roce 1993 byla založena obchodní společnost TEAS spol. s r. o., jejímiž majiteli a společníky je šest fyzických osob, které byly zakladateli původního sdružení z roku 1992. Činnost firmy byla rozšířena o dodávky hardware jako autorizovaný dealer firmy ESCOM CS a. s. V polovině roku 1996 byla společnost TEAS oslovena českým zastoupením firmy IBM s nabídkou o bližší spolupráci. Rok 1997 byl rokem zahájení spolupráce s firmou AutoPalace Praha k.s., zastupující na trhu České a Slovenské republiky automobilku Mazda na vybudování informačního systému dealer - importér pro všechny servisy Mazda. Obdobná problematika se začala řešit i pro dovozce automobilů Citroën firmu Euroauto. S ÚSMD a ÚVMV začala spolupráce na programu pro emisní pracoviště a s výrobci emisních přístrojů Herrman a Bosch byla navázána spolupráce na zajištění sběru dat z měřících přístrojů. V roce 1998 byla zahájena spolupráce s firmou BOSCH na vývoji systému pro emisní pracoviště. Tato spolupráce se úspěšně udržuje dodnes a v budoucnosti se počítá s rozšířením i na jiné oblasti.

Rok 2000 proběhl ve znamení vývoje a zavedení marketingového systému do dealerské sítě Renault v České republice. Později byl tento projekt rozšířen a v roce 2002 byla zahájena implementace marketingového systému do dealerských sítí Renault v rámci Evropské unie. V roce 2001 začala implementace SW systémů do dealerské sítě značky Hyundai. Současně byla zahájena spolupráce při vývoji DMS pro značky Mercedes - Chrysler - Jeep. Na konci roku 2004 byl na trh uveden nově vytvořený softwarový systém pod názvem CARIS (CAR Information System). V březnu 2006 byla oficiálně odstartována spolupráce se servisní sítí ELIT. V témže roce byl systém Caris úspěšně certifikován pro použití v dealerské síti Ford. Od roku 2007 byl implementován systém Caris do kompletní dealerské sítě značky Toyota v České a Slovenské republice. V roce 2008 firma Teas spol. s r. o. založila pobočku ve Slovenské republice Teas Slovakia spol. s r. o.  Koncem roku získala kontrakt na dodávku informačního systému pro dealerskou síť KIA v České republice. V roce 2009 byl systém CARIS certifikován pro koncern VW.

Současnost

V současné době je firma TEAS spol. s r. o. největším dodavatelem speciálního software pro autoopravárenství v České republice. Na přední post se řadí nejen počtem instalovaných systémů, ale i s ohledem na celkový obrat dodávek v uvedeném oboru. Současný počet zaměstnanců firmy je 28. Softwarových systémů celkově využívá více než 700 zákazníků, z nich je více než 85% systémů síťových o více než pěti počítačích. Firma TEAS spol. s r. o. má zastoupení v prodeji svého software u 25 automobilových značek na území České republiky a u 10 automobilových značek ve Slovenské republice.

Budoucnost

Orientace firmy TEAS spol. s r. o. je jednoznačně vedena snahou udržet si dominantní pozici dodavatele specializovaného software pro autoopravárenství v České republice. Prioritu má taktéž rozvoj podpory technologických systémů, a v neposlední řadě pak stavba programů tak, aby byly doplnitelné o zákaznické moduly, pro snadnější implementaci zákaznických nadstaveb a úprav.

TEAS spol. s r. o.
Platnéřská 88/9
110 00 Praha 1 - Staré Město
Provozovna: tř. T. Bati 299
763 02 Zlín
tel.: +420 577 601 503
Teas Slovakia spol. s r.o.
Pod Juhom 6477
911 01 Trenčín
tel.: +421 326 423 100
  • Česky
  • Slovensky
© 1993 - 2023 Teas spol. s r. o.
IČ: 48906565